Rabat usytuowany jest w zachodniej części Maroka. Znajduje się nad Oceanem Atlantyckim i jest stolicą tego niezwykle interesującego państwa. Niegdyś miasto było ulubionym ośrodkiem piratów, aczkolwiek te czasu już dawno minęły i dzisiaj Rabat uważany jest za jedno z najbezpieczniejszych miast w tym regionie świata. Od dawna przyciąga turystów swoją różnorodnością, aromatami, kolorami i niesamowitą gościnnością mieszkańców. Co warto zobaczyć w stolicy Maroka?
Coś dla miłośników sztuki
Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Mohammeda VI prosperuje raptem od ośmiu lat. W tym czasie doczekało się jednak miana jednego z ciekawszych placówek tego typu i tym samym wielu gości z różnych zakątków świata. Na terenie obiektu można podziwiać niesamowite prace dwustu marokańskich artystów.
Zoo Narodowe
Kolejną atrakcją jest dedykowana wszystkim miłośnikom zwierząt, a także osobom podróżującym z małymi dziećmi. Nie ma przecież lepszego sposobu na zagwarantowanie doskonałej atrakcji niż wycieczka do zoo i możliwość obcowania z egzotycznymi gatunkami zwierząt. Ogród zoologiczny jest bardzo ładnie zaaranżowany i będzie również pewnego rodzaju odskocznią od zatłoczonych ulic stolicy. Na terenie obiektu będzie można podziwiać przepiękne zebry, żyrafy, flamingi i wiele innych gatunków.
Atrakcje dla plażowiczów
Rabat cieszy się wielkim turystycznym zainteresowaniem również ze względu dostęp do Oceanu Atlantyckiego. Wielką atrakcją jest wspaniała piaszczysta plaża. To idealne miejsce dla osób, które mają ochotę spróbować swoich sił w sportach wodnych lub po prostu odpocząć w przepięknej scenerii.
Meczet Hasana
Meczet Hasana to jedna z najważniejszych budowli w Rabacie. Budowa wielkiego kompleksu zaczęła się jeszcze w 1195 roku, ale już niespełna cztery lata później zrezygnowano z tego projektu, ponieważ zmarł główny fundator i pomysłodawca. Dzisiaj na ogromnym placu można podziwiać ponad trzysta wystających kolumn oraz charakterystyczną wieżę, która liczy sobie około 44 metrów. Nieopodal, acz po przeciwnej stronie, znajduje się słynne mauzoleum Mohammeda V. Władca zyskał wielkie uznanie, ponieważ był odpowiedzialny za wyprowadzenie Francuzów z kraju w 1954 roku. Niespełna dwa lata później Maroko uzyskało niepodległość.
Kasba Al-Udaja w Rabacie
Zadaniem tej warownej fortecy było przede wszystkim odstraszanie nachalnych piratów i ochrona wejścia do portu. Do fortecy prowadziły właściwie dwie bramy. Zaleca się, aby turyści skorzystali z obu wejść, ponieważ każde z nich obfituje w innego rodzaju atrakcje. W środku zaskoczeniem będzie gąszcz wąskich uliczek. Elewacje są bielone, aczkolwiek najbardziej charakterystycznymi elementami są fragmenty ścian malowane na niebiesko. W pewnym sensie wnętrze fortecy może przypominać słynne miasteczko Szafszawan znajdujące się w północnej części kraju.
Polecamy
Najnowsze
Słowacja – kraj majestatycznych gór i średniowiecznych zamków
Słowacja, malowniczo położona w sercu Europy Środkowej, zachwyca przyjezdnych swoją bogatą historią, wspaniałą przyrodą oraz... [...]